Blogeři čtou seniorům

 

Blogeři z iDnes.cz chodí za seniory číst své články, svou tvorbu, ale hlavně povídat si s nimi.

Ovšem za seniory již chodí i neblogeři. Čtou jim, povídají, hrají na hudební nástroje, zpívají…

A výsledkem pak je společně strávený, krásný čas, který všechny přítomné a zúčastněné obohacuje – tak by asi šly vzletně popsat pocity, které vždy po setkání máme

Vystupující, kteří se projektu účastní pak vždy napíšou své postřehy a to, jak jejich setkání se seniory v rámci projektu proběhlo v článku  na stránkách speciálního blogu portálu iDnes.cz.

Společná setkání probíhají formou neformálního setkání, posezení, povídání, smíchu, někdy dokonce i společného zpívání – to když kolega vezme sebou kytaru… nebo někdy třeba i klarinet…

Momentálně projekt probíhá v Domě seniorů Slunečnice v Praze 8 – Bohnicích, ale také již v Domě s pečovatelskou službou Na Neklaníce v Praze 5 a nově i v Havířově v Domě seniorů Helios.

Na setkání chystáme zvát i děti z okolních základních škol a základních uměleckých škol, z domů dětí a mládeže, které přijdou seniory navštívit, případně si pro ně připraví nějaký svůj program – zatancují, zazpívají. A tím se posílí vazby mezi dětskou generací a seniorskou – vznikne mezi nimi „most“.

A o posílení mezigeneračních vazeb a zpříjemnění času seniorům, jde v tomto projektu především.